单词 | unit price造句 |
例句 | unit price造句1、Here it is. The unit price is USD 15.00 per kilogram. 2、Its a unit price of ten dollars a ticket 3、Your unit price seems fair enough, but we "re hoping for a higher discount rate." 4、If you buy 40,000 units, then I can offer a unit price of 19.5. 5、Our standard unit price to the wholesaler is23. 6、We ordered 200 vacuum flasks at the unit price of US $ 20. 7、Could you tell me the unit price of this product? 8、We can negotiate the unit price for large orders. 9、Can you offer us the same unit price as last year? 10、Its a unit price of ten dollars a ticket. 11、"complex pricing", such as three-for-two offers, where the unit price has to be worked out; 12、Your unit price seems fair enough, but we're hoping for a higher discount rate. 13、In this example we have assumed a unit price of $10. 14、Gross Profit: the difference between the product unit price and unit cost. 15、Our standard unit price to the wholesaler is 23.5. 16、Planate unit price per m.t. for aluminum ingot 17、For example sales amount can sensibly be summed but unit price should be averaged. 18、Planate unit price per m. t. for aluminum ingot. 19、“complex pricing”, such as three-for-two offers, where the unit price has to be worked out; unit price翻译【化】 单价【经】 单价 |
随便看 |
|
英语造句词典包含66894条英汉造句词条,基本涵盖了全部常用英语单词的造句方法及例句翻译,是英语学习及工作的有利工具。